Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:29 - Mehmet Yazdı

Sahur, İmsak, İftar, Teravih, Fitre Kavramlarını Açıklayınız.

Sahur, imsak, iftar, teravih, fitre kavramlarını açıklayınız kısaca.

Sonraki Ödev:  Oruç nedir, nasıl tutulur? Anlatınız.

Sahur, imsak, iftar, teravih, fitre kavramlarını açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 56-57-58. Cevapları MEB Yayınları

Sahur: İnsanların oruç tutmak için gece kalkıp yiyip içebildikleri vakittir. Oruç tutan kişiler sahur yapmak zorunda değildir, fakat sahur yaparak oruç tutmanın daha önemli olduğu söylenmektedir.

İmsak: Kişiler oruç tutmak için sahur vaktinde kalkıp sahur yemeği yedikten sonra, İmsak vaktine kadar yiyip içmeye devam edebilirler. Sözlük karşılığı tutmak olan İmsak, oruca başlanılan vakit anlamına gelmektedir.

İftar: Güneşin batıp, akşam ezanının okunması ile giren vakittir. İftar vaktinin başlaması ile birlikte kişiler oruçlarını açabilirler.

Teravih: Ramazan ayında 20 rekât olarak yatsı namazından sonra kılınan nafile namaz olarak tanımlanır.

Fitre: Temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra belirli bir miktar mal ve maddi varlığa sahip olan kişilerin, yardıma muhtaç olanlara mali olarak sağladıkları yardım ibadetidir.

Sonraki Ödev:  Müslümanlar İçin Ramazan Ayı Niçin Önemlidir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Kültürümüzde Ramazan ve Oruçla İlgili Geleneklere Üç Örnek Veriniz.
Sonraki Ödev:  Oruç Tutarken Davranışlarımızda Nelere Dikkat Etmeliyiz? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.