Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:54 - Mehmet Yazdı

Sanat Altın Bileziktir Atasözünü Açıklayınız.

“Sanat Altın Bileziktir” Atasözünü Açıklayınız. 

Konuşmalarınızda kullandığınız kelimelerin anlamlarına uygun olmasına özen gösteriniz.

Sanat Altın Bileziktir Atasözünü Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 251-252-253-254-255-256 Cevapları MEB Yayınları

Sanat insan hayatı için oldukça önemlidir. Bir kişinin sanat ile uğraşması onun duygularını çok daha kolay bir şekilde aktarmasına ve kişisel olarak kendini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Öyle ki, kültürümüzde sanat bir altın bilezik ile bir tutulmaktadır. Bilindiği üzere altın oldukça kıymetli bir malzemedir. Sanat altın bileziktir lafının anlamı en çok da burada gelir. Burada öncelikle sanatın ne kadar değerli olduğu anlatılmak istenmiştir. Bunun yanı sıra sanatın altın bilezik olduğu sözü ile sanat ile uğraşan kişinin her şekilde kendisine bir alan açabileceği, bir iş bulabileceği ve hayatını devam ettirebileceği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kişinin sanatla uğraşması önemlidir.

Sonraki Ödev:  Hiç Resim Sergisi Gezdiniz Mi, Neler Gördünüz? Sizce Ressam ve Şairlerin Ortak Noktaları Nedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.