Anasayfa Kitap Cevapları
13 Aralık 2023, 19:32 - Mehmet Yazdı

Sağlık, Varlıktan Yeğdir. Atasözünü Kısaca Açıklayınız.

Sağlık, Varlıktan Yeğdir Atasözünün Anlamı

Sonraki Ödev:  Sevdiğiniz Spor Dalı Hakkında Bilgi Toplayınız.

Sağlık, Varlıktan Yeğdir. Atasözünü Kısaca Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 178-179-180-181-182 Cevapları Anıttepe Yayınları

‘’Sağlık varlıktan yeğdir’’ atasözünün sağlığın zenginlikten daha önemli olduğu, sağlık olmadan zenginliğin hiçbir işe yaramayacağını anlatır.

Bu atasözü sağlığın zenginlikten, maldan ve varlık sahibi olmaktan daha iyi olduğunu da kısa ve öz anlatır. Tabii ki de zenginlik sağlığı satın alamaz, sağlıksız olduktan sonra paranın ve malın mülkün hiçbir önemi kalmayacak hale gelir. Zengin olup sağlıklı bir hayat sürdüremedikten sonra mutlu olmak kesinlikle imkansızdır. Çünkü bazı hastalıkların tedavileri yoktur ve parayla da satın alınamaz.

Paranın, varlığın, zenginliğin değeri de sağlıklı olduktan sonra anlaşılır, sağlıklı olmadıktan sonra para da varlık da umursanmaz ve işe yaramaz hale gelir. Sağlık varlıktan yeğdir atasözü, çok anlamlı bir atasözüdür.

Sonraki Ödev:  Sağlıklı Olmak İçin Neler Yapıyorsunuz Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.