Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:54 - Mehmet Yazdı

Hiç Resim Sergisi Gezdiniz Mi, Neler Gördünüz? Sizce Ressam ve Şairlerin Ortak Noktaları Nedir?

Hiç Resim Sergisi Gezdiniz Mi, Neler Gördünüz? Sizce Ressam ve Şairlerin Ortak Noktaları Nedir? Açıklayınız.

Hiç Resim Sergisi Gezdiniz Mi, Neler Gördünüz Sizce Ressam ve Şairlerin Ortak Noktaları Nedir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 251-252-253-254-255-256 Cevapları MEB Yayınları

Evet, daha önce bir resim sergisi gezdim. Orada farklı öğrencilerin ve sanatçıların yapmış olduğu resimler vardı. Kimileri renkli kimileri ise siyah beyaz çalışmalar yapmıştı. Bütün çalışmalar ilgi çekici ve başarılıydı. Hepsi kendi duygularını etkileyici bir biçimde tuval üzerinde yansıtmıştı.

Bence ressamlar ile şairlerin ortak noktaları da burada karşımıza çıkıyor. Her ikisi de duygularını aktarıyor ancak aktarmak için farklı yollara başvuruyor, farklı teknikleri kullanıyorlar. İçlerinden biri boyaları ve tuvalleri kullanırken bir diğeri ise kelimeleri ve kağıtları kullanıyor. Ressamlar renkler ile şiirler yazarken, şairler kelimeler ile resimler çiziyor.

Sonraki Ödev:  Sanat Altın Bileziktir Atasözünü Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.