Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:07 - Mehmet Yazdı

Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir?

Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir

İnsanlar kültürlerini doğdukları coğrafya ve toplumdan aldıkları yani kendileri seçmedikleri için her insanın ait olduğu kültüre saygı göstermek gerekmektedir. İnsanların sahip olduğu kültüre saygı göstermek dünyadaki barış ve huzur ortamını sağlar ve insanların kendini özgürce ifade edip istedikleri gibi yaşamlarını sağlar.

Bir insan kendi kültürü ile benimsendiği vakit diğer insanların kültürlerine de saygı duyar. Bu şekilde saygı ile kurulan insan ilişkileri toplumun daha huzurlu, mutlu ve barış içerisinde yaşamasını sağlar. Kültür farklılıklarına olan saygı toplumun birlik ve beraberliğini arttırır, adaletin kolay bir şekilde hayat bulmasını sağlar ve toplum içindeki sorunların daha kolay bir şekilde çözülmesini sağlar.

Sonraki Ödev:  Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde Size En İlginç Geleni Hangisidir?
Sonraki Ödev:  Geleneksel Türk Kıyafetleri İle Diğer Ülkelerin Kıyafetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap