Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:42 - Mehmet Yazdı

Sizce Kitaplarla İnsanlar Nasıl Dost Olabilirler?

Sizce Kitaplarla İnsanlar Nasıl Dost Olabilirler? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Kitaplarla İlgili Bir Özdeyiş Oluşturarak Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sizce Kitaplarla İnsanlar Nasıl Dost Olabilirler

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84-85. Cevapları MEB Yayınları

Kitaplar, insanları farklı dünyalara taşıyan, farklı arkadaşlıklar kurduran araçlardır. İnsanlar bir kez okumaya başladılar mı, kitapta yazan cümleler gözlerde canlanmaya başlar.

Kitabı okuyormuş gibi değil de izliyormuş gibi hisseder insan. Hatta kendisini bir karakterin yerine koyar ve o karakterle canlandırmanın içinde yaşamaya başlar. Asla yalnız kalmaz kitap okuyan insanlar. Bir sürü dostluklar kurar kitaplardaki karakterlerle ve birçok yeri gezer okudukları sayesinde. İşte bu nedenle kitaplarla dost olunur. Kitaplar yarenlik eder insanlara ve insanlar bir bütün olur kitaplarla. Bazen bir maceranın peşinde koşar, bazen bir aşkın içinde bulur kendini, bazen gezer, dünyaları keşfeder ve bazen de kurtarıcısı olur dünyanın. Kitaplar insanları asla yalnız bırakmaz.

Sonraki Ödev:  Archimedes, Newton ve Owen bilim dünyasına katkıları nelerdir? Araştırınız.
Sonraki Ödev:  Seneca’nın (Seneka) “Kitapsız Yaşamak; Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır.” Sözünü Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.