Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:24 - Mehmet Yazdı

Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde Size En İlginç Geleni Hangisidir?

Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde En İlginç Gelen Hangisidir?

Sonraki Ödev:  Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir?

Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde Size En İlginç Geleni Hangisidir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 193-194-195. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ülkeler coğrafya ve geçmişten beri sahip olduğu sosyal hayattaki alışkanlıklarına göre belirli bir kültür oluşturmaktadırlar. Ülkelerin kültürlerinin coğrafya ve sosyal hayattaki alışkanlıklara göre değiştiği için her ülkenin birbirinden farklı kültürü bulunmaktadır.

Ülkeler arasındaki kültür farklılıkları giyim, yemekler, içecekler, hitap şekli ve davranış şekillerini de oluşturmaktadır. Örneğin kültür farklılıklarından dolayı bazı ülkeler daha renkli kıyafetler giyerken bazı ülkeler daha sade giyinmektedir. Bazı ülkelerin insanları elleriyle yemek yemeyi bir kültür haline getirmiş olabilir ya da Asya ülkelerindeki gibi yemek esnasında çıkarılan seslerin lezzetli olduğunu ima etme şeklinde karşılayabilmektedirler. Ülkelerde insanlar büyüklere, küçüklere ve sevdiklerine farklı hitap şekillerinde bulunabilmektedirler. Bu konuda en farklı hitap şekillerine sahip ülke Güney Kore diyebiliriz.

Sonraki Ödev:  Geleneksel Türk Kıyafetleri İle Diğer Ülkelerin Kıyafetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap