Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:23 - Mehmet Yazdı

Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Örnekler

Sonraki Ödev:  Geleneksel Türk Kıyafetleri İle Diğer Ülkelerin Kıyafetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 193-194-195. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ülkemizde saygı bir kültür olduğundan büyüklere, küçüklere, yaşlılara, misafirlere ve değerli şahsiyetlere saygı göstermek için yapılan çeşitli hareketler ve söylenen sözler vardır.

Ülkemizdeki insanlara saygı göstermek için büyükler bir ortama girdiğinde ondan küçükler ayağa kalkar, selam verir; onlara yer verir, hal ve hatırlarını sorar, seslerini yükseltmez ve sözlerini kesmezler. Küçüklere ve misafirlere de birçok konuda öncelik verilir, yer verilir, ses yükseltilmezdir. Değerli şahsiyetlerde bir ortama girdiğinde insanlar ayağa kalkar, yer verir, belli konuklarda öncelik tanır. Toplumumuzun saygı anlayışı genellikle yapılan hareketler üzerinedir saygı için kullanılan sözler genellikle hitaplardır.

Sonraki Ödev:  Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde Size En İlginç Geleni Hangisidir?
Sonraki Ödev:  Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap