Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:48 - Mehmet Yazdı

“Tanrı Misafiri” Sözünün Size Çağrıştırdıklarını Söyleyiniz.

 “Tanrı misafiri” sözünün size çağrıştırdıklarını kısaca söyleyiniz.

“Tanrı Misafiri” Sözünün Size Çağrıştırdıklarını Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 23-25-26-27 Cevapları Anıttepe Yayınları

Tanrı misafiri, temel bir şekilde aslında biz misafir beklemiyor olsak da herhangi bir ihtiyacından dolayı bizden yardım istemek durumunda olan ziyaretçileri tanımlamak için kullanılmaktadır.

Biz misafir ağırlamayı beklemiyor olsak da bir Tanrı misafiri bize geldiğinde onu elimizden geldiğince iyi bir şekilde ağırlamamız ve ona gereken değeri göstermemiz önem taşımaktadır. Tanrı misafiri sözü bir diğer yandan da aslında atalarımızın da misafire verdiği anlamı bizlere anlatmaktadır. Öyle ki misafire verilmiş olan bu değer ve önem dilimizde de kendine yer bulmuştur. Ne şart altında olursa olsun bize gelmiş olan misafire iyi davranmalı, onu iyi bir şekilde ağırlamalıyız.

Sonraki Ödev:  “Misafir On Kısmetle Gelir; Birini Yer, Dokuzunu Bırakır.” Atasözünü Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.