Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:55 - Mehmet Yazdı

En Büyük Hazine Kanaatkar Olmaktır. Sözünün Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceler

Wolfgang Von Goethe (volfgang Von Gote)’nin “En Büyük Hazine Kanaatkar Olmaktır.” Sözünün Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceleri Anlatınız.

Sonraki Ödev:  Elinizde Sihirli Bir Değnek Olsaydı Hayatta Neleri Değiştirmek İsterdiniz?

En Büyük Hazine Kanaatkar Olmaktır. Sözünün Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceler

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 264-265-266-267-268-269 Cevapları MEB Yayınları

Kanaatkar günümüzde her insanda bulunması gereken en temel özellikler arasında bulunuyor, kanaatkar insanlar elindekiyle yetinmesini bilen insanlardır.

Elindekiyle yetinmesini bilen insanlar her daim hayatta başarılı olurlar ve hiç kimseye muhtaç olmadan bir hayat sürerler. Kanaatkar insanlar günümüzde sabırlı insanlar olarak ön plana çıkıyor, dolayısıyla bu kişiler sizlere her açıdan mutlu- mesut bir hayat sürerler. Kanaatkar olanlar elindeki ekmekle doymasını bilirler, başkasının malına göz koymazlar ve elindekileriyle yetinmesini hayatta bilirler. En büyük hazine günümüzde hiç şüphesiz ki kanaatkar olmak olarak ön plana çıkıyor.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yerin İsmini Nasıl Aldığı İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.