Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:10 - Mehmet Yazdı

Teknolojinin Sürekli Değişmesi ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir? Söyleyiniz.

Teknolojinin Sürekli Değişmesi ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir? 

Sonraki Ödev:  Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.

Teknolojinin Sürekli Değişmesi Ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146 Cevapları MEB Yayınları

Aslında bakıldığında günümüzde teknolojinin sürekli bir şekilde değişmesi ve ilerlemesi hayatımızı olumlu anlamda etkilemektedir. Örneğin günümüz dünyasında en büyük teknolojik gelişmelerden birisi robot süpürgeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu icat ile birlikte bireyler oturdukları yerden evlerini temizleyebilmektedir. Buna ek olarak aynı şey diş fırçaları için de geçerlidir. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak diş fırçaları da elektrikli bir hal almaktadır ve bu durum gün geçtikçe popüler olmaya, çok birey tarafından kullanılmaya başlamaktadır. Diş fırçaların elektrikli hal alması da robot süpürgelerdeki kolaylığa benzerdir. Bireyler dişlerini belirli bir süre içerisinde fırçalamakta ve ellerini çok hareket ettirmek zorunda kalmadan mutlak diş ve ağız temizliğine ulaşabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır?
Sonraki Ödev:  Yapay Zekâ Gelecekte Hayatımızı Hangi Yönlerden Etkileyebilir? Düşüncelerinizi Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap