Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:25 - Zülal Güneş Yazdı

İlginizi Çeken Spor Dalları Nelerdir? Nedenleriyle Birlikte Anlatınız.

Dikkatinizi Çeken Spor Dalları Var Mıdır?

Sonraki Ödev:  Sporun, İnsan Sağlığı İçin (fiziksel psikolojik) Önemi Nedir? Açıklayınız.

İlginizi çeken spor dalları nelerdir Nedeniyle birlikte açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 202-203-204-205-206-207. Cevapları MEB Yayınları

Benim ilgimi çeken spor dalları pilates ve voleyboldur. Pilatestin ilgimi çekme nedeni tüm vücudu çalıştıracak, esnetecek ve güçlendirecek etkili hareketlerinin bulunmasıdır.

Pilates insanın bölgesel olarak spor yapmasını kolaylaştırır ve kısa sürede etkili bir sonuca ulaşmayı sağlar. Pilates kemik ve kas ağrılarına çok iyi gelmektedir. Voleybolun ilgimi çekme nedeni ise insanın içindeki koordinasyonun hırslıyla işbirliği yapmasını sağlayarak bir galibiyete ulaştırmasıdır. Düzenli antrenmanların yapılması ve stratejilerin geliştirilmesini sağlar. Rakibi tanımak için gözlem yeteneğinin gelişmesini ve zayıf noktayı bulmayı öğretir. Stratejinin hangi durum ve zamanda yapılması gerektiğini, hırsın yönetilmesini, kaybetmeyi ve kazanmayı belli kurallar çerçevesinde öğrettiği için voleybol ilgimi çeken spor dalları arasındadır.

Sonraki Ödev:  Kendinizi Tanıtan ve Yeteneklerinizin Ortaya Çıkması İçin Neler Yapmanız Gerektiğini Anlatan Bir Sunu Hazırlayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.