Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:15 - Salih Yazdı

Vatanımıza Karşı Görevlerimiz Nelerdir?

Vatanımıza karşı görevlerimiz nelerdir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Vatan, Uğrunda Her Fedakarlığı Göstereceğimiz Değerli Bir Varlık Mıdır? Neden?

Vatanımıza karşı görevlerimiz nelerdir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 110-114-115-116-117 Cevapları Anıttepe Yayınları

Vatana karşı en önemli görevler arasında kendi kimliğini ve vatanın kimliğini korumak yer alır. Buna ek olarak milli güvenlik sorunu üzerinde de gerekli görevleri yerine getirmek kalır.

Tüm bunlar kişinin vatana karşı olan bir görevidir. Bunun dışında erkekler için askerlik yapmak hem bir görev hem de bir borç olarak tasvir edilir. Tüm bunlar vatana karşı olan görevlerin en başında gelir. Vatana karşı en önemli görevlerden biri de hak yememektir. Özellikle yurttaşlık bilinci ile hareket edildiği zaman hak yememeye baş vurulur. Bu alanda hak yememek ve kişisel hakları da korumak öne gelir. Tüm bunlar kişisel haklar açısından ve sizler açısından da ön plana çıkar.

Sonraki Ödev:  Aile Büyüklerinizle Görüşerek İsminizin Size Nasıl Verildiğini Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Türk Kültüründe İsim Verme Geleneği ve Dede Korkut Hikayeleri Hakkında Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.