Anasayfa Kitap Cevapları
22 Aralık 2022, 22:43 - Salih Yazdı

Vatan, Uğrunda Her Fedakarlığı Göstereceğimiz Değerli Bir Varlık Mıdır? Neden?

Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz değerli bir varlık mıdır?

Sonraki Ödev:  Vatanımıza Karşı Görevlerimiz Nelerdir?

Vatan, Uğrunda Her Fedakarlığı Göstereceğimiz Değerli Bir Varlık Mıdır Neden

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 110-114-115-116-117 Cevapları Anıttepe Yayınları

Vatan en değerli varlıklardan biridir. Vatan kişinin yaşamını idame ettirdiği ve bu alanda ailesi ile birlikte yaşadığı bir toprak parçasıdır.

Bu yüzden her kişi için kendi vatanı değerli bir yapıya sahip olur. Çünkü kimse vatansız olamaz. Vatansız olmak kişinin bir yere ait olmadığı anlamına gelir. Bu da doğrudan kişinin topraksız olması demektir. Vatan en kutsal olan yapılardan biridir. Kişi her nereye giderse gitsin her zaman vatanına dönmek zorunda kalır. Bu yüzden kişinin vatanına karşı olan bir borcu veya görevi varsa bunu yerine getirmek zorundadır. Çünkü bu her kişi için bir görev anlamına gelir. Bu görev aslında doğuştan her vatandaşa verilir.

Sonraki Ödev:  Aile Büyüklerinizle Görüşerek İsminizin Size Nasıl Verildiğini Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Türk Kültüründe İsim Verme Geleneği ve Dede Korkut Hikayeleri Hakkında Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.