Anasayfa Kitap Cevapları
10 Aralık 2023, 2:09 - Mehmet Yazdı

Yakın Çevrenizde Doğal Güzelliğe Sahip Nereleri Gezdiniz?

Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz? Söyleyiniz.

Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 146-147-148-149-150-151. Cevapları MEB Yayınları

Ülkemiz doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir ülkedir. Bu da insanlar açısından gezilip görülecek yerlerin çokluğunu ve varlığını göstermektedir.

Ülke geneline bakıldığında doğa güzelliklerinin gezilebileceği yerler: Denizli Pamukkale Travertenleri, Nevşehir Peri Bacaları, Aksaray Ihlara Vadisi, Trabzon Uzungöl, Muğla Ölüdeniz, Rize Ayder Yaylası, Samsun Şahinkaya Kanyonu, Antalya Sapadere Kanyonu, Aydın Arapapıştı Kanyonu, Antalya Düden Şelalesi gibi  yerler son derece güzel ve doğanın bizlere sunduğu bir armağan gibidir. Ülkenin farklı bölgelerinde yer alması ve birbirinden farklı özelliklerle bizleri karşılaması sayesinde gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. İnsanları kendilerine hayran bırakan yapıları ve oldukça etkileyici görünümleri vardır.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde doğal güzelliğiyle tanınan nereler var?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.