Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:42 - Mehmet Yazdı

Ülkemizde Doğal Güzelliğiyle Tanınan Nereler Var?

Ülkemizde doğal güzelliğiyle tanınan nereler var? Yazınız.

Ülkemizde doğal güzelliğiyle tanınan nereler var

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 146-147-148-149-150-151. Cevapları MEB Yayınları

Ülkece doğal güzelliklerden açısından oldukça şanslı olduğumuzu söylemek mümkündür. Doğal güzellikler açısından sıralanacak yerler ise ilk olarak Artvin Borçka ilçesindeki Cami Efeler Tabiat Koruma Alanı söylenebilir.

Doğal güzelliklerden bir diğeri de Narman Peribacalarıdır. Erzurum’un Narman ve Pasinler ilçelerini birbirine bağlamakta olan yolda karşınıza çıkmaktadır. Birkaç gün huzur bulmak ve dinlenmek isteyenler için de Boraboy Gölü Tabiat Parkı kesinlikle tavsiye edilmektedir. Amasya iline bağlı olan bu göl kamp, piknik, tatil yapmak için oldukça ideal. Son olarak ise Şehriban Kanyonu Kastamonu’da yer almakta olup kaya oluşumlarının büyüleyici olmasıyla bilinmektedir. Fırsatı olanlar ülkemizin bu doğal güzelliklerini görmelidir.

Sonraki Ödev:  Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.