Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 23:52 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Çevrede Özel Gereksinimi Olan Bireyler Var Mıdır? Bu Bireylere Karşı Nasıl Davranmamız Gerektiğini Açıklayınız.

Yaşadığınız çevrede özel gereksinimi olan bireyler var mıdır? Bu bireylere karşı nasıl davranmamız gerektiğini yazınız.

Sonraki Ödev:  Anne, Otizmli Çocuklara Karşı Gösterilen Hangi Davranışlardan Rahatsız Olmaktadır? Söyleyiniz.

Yaşadığınız Çevrede Özel Gereksinimi Olan Bireyler Var Mıdır Bu Bireylere Karşı Nasıl Davranmamız Gerektiğini Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 27-28-29-30-31-32 Cevapları MEB Yayınları

Aslında benim çevremde özel bir gereksinimi olan bir birey yok. Ama özel gereksinimi olan bireylere nasıl davranılması gerektiği konusu hakkında az çok fikrim var. Aslında bakıldığında özel gereksinimi olan tüm bireylerin özel bir bakıma ihtiyacı var. Özellikle zihinsel problemi olan bireyler ilk sırada sayılabilir. Söz konusu özel bakıma ek olarak özel bir ilgiye de ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyorum. Kendi kendilerine yetememeleri nedeni ile söz konusu özel gereksinimi olan bireylerin bu gibi davranışlara tabii tutulması gerektiğine inanıyorum. Buna ek olan söz konusu bu bireylere anlayışlı yaklaşmak gerekiyor.

Sonraki Ödev:  Günümüzde insanların dinî, etnik ve mezhep ayrımı yapmadan bir arada barış ve huzur içinde yaşaması için gerekli olan hususlar nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap