Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:59 - Zülal Güneş Yazdı

Yol Odur Ki Doğru Vara Göz Odur Ki Hakk’ı Göre Er Odur Ki Alçakta Dura Yüceden Bakan Göz Değil.

Yunus Emre’nin Yukarıdaki Sözü Ne Anlama Gelmektedir? Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız.

Sonraki Ödev:  Sufi, Tasavvuf ve Mutasavvıf Kavramları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Yol Odur Ki Doğru Vara Göz Odur Ki Hakk’ı Göre Er Odur Ki Alçakta Dura Yüceden Bakan Göz Değil. Yunus Emre’nin Yukarıdaki Sözü Ne Anlama Gelmektedir Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 108-109-110. Cevapları GÜN Yayınları

Bu sözde insanlara verilmiş olan duyu organlarının tümünün Allah tarafından verildiği vurgulanmaktadır. Bunun için doğru olana bakma, görme tabiri Allah’ı görme ve ona inanma karşılığına geliyor. Duyu organlarımızın hakkını verebilmek için onları Allah yolunda kullanmalıyız. Bu dizelerde anlatılmak istenenler bunlar. Allah’ın rızası için kullanmamız gereken görme, duyma gibi duyu organlarımız ancak onun yolunda kullanılırsa hak sayılır.

Allah tarafından insanlara verilen nimetlerin yine onun yolunda kullanılması gerektiğini anlatan dizelerde, gözlerin görmüş olduğu şeyler, Allah’ın eserleridir denmektedir. Bizler de bu gözler ile Allah’ın nimetlerini görmeli onun yolunda devam etmeliyiz. Yunus Emre’nin söylemiş olduğu sözler, bu anlamlara gelmektedir. Hak yolunu çağrıştırır ve savunur.

Sonraki Ödev:  Ahmet Yesevi Kimdir? Onun Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.