Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:32 - Zülal Güneş Yazdı

Adaletli Olmanın Önemi ve Adaletsizliğin Yol Açacağı Sorunlar Nelerdir

Adaletli Olmak Toplumda Ne Gibi Farklılıklar Yaratır?

Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir? Yorumlayınız.

Adaletli Olmanın Önemi ve Adaletsizliğin Yol Açacağı Sorunlar Nelerdir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73. Cevapları GÜN Yayınları

Adaletli olmak insanların yapması gereken konulardan bir tanesidir. Adaletli olan insanlar hem kendilerine hem ailelerine hem de çevrelerine oldukça iyiliklerde bulunmaktadırlar.

Adaletsizliğe yol açan sorunlar ise insanların açgözlülükleri ve kesinlikle kendi paylarını düşenlerle doymamaları yaptıkları suçları başkalarının üzerine atmaları gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunlar adaletsizliğe yol açmaktadır. Her insan kendi yaptıklarından ve kendi sözlerinden sorumludur. Hiçbir insan kendi yaptığı suçu başka birinin üzerine atmamalıdır. Adaletli olmak bu açıdan oldukça önemlidir. Hem ahiret hayatımızda hem de şu anki dünyamızda adaletli olmak oldukça önemli olan konulardan bir tanesi halindedir. Adaletli olan insanlar hem daha merhametli hem de oldukça paylaşımcı insanlardır. Karşısındaki insanı merhamet göstermektedir.

Sonraki Ödev:  Güzel Ahlak İle İlgili Yazı
Sonraki Ödev:  Hz. Salih Hakkında Bir Araştırma Yapınız.
Sonraki Ödev:  Güzel Ahlaklı Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Sonraki Ödev:  Ahlak ve Adalet Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap