Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:36 - Mehmet Yazdı

Yüce Allah’ın Peygamberler Aracılığıyla İnsanlara Yol Gösterici Öğüt ve İlkeler Göndermesinin, Onlara Ne Gibi Faydaları Olmuştur?

Allah’ın peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur?

Sonraki Ödev:  Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?

Yüce Allah’ın Peygamberler Aracılığıyla İnsanlara Yol Gösterici Öğüt ve İlkeler Göndermesinin, Onlara Ne Gibi Faydaları Olmuştur

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık

Yüce Allah’ın Peygamberler ile insanlara ulaştırılması amacıyla hem dünyada hem de ahrette fayda sağlayacak öğütleri olmuştur. Bu nedenle de Peygamberlerin insanlara iletmiş olduğu öğütler insanların doğru yolu bulmalarını sağlamaya yöneliktir. Güzel ahlak sahibi olmaları ve de faydalı işler yapmaları açısından çok önemlidir. Allah bu sayede insanları doğru inanç ve davranışa yönlendirmiştir.

Tarihi süreçte insanlar bazı dönemlerde yoldan saparak farklı dini inanışlar benimsemiştir. Bu noktada Allah Peygamberler ile insanlara doğru ve tek olanı göstermiştir. Bunun sonucunda da insanlar doğruya yönelip yanlış olanı reddetmiştir. Hem hayattayken hem de ahirette daha iyi muamele görülmesi için bunların benimsenmesi çok önemlidir. Her iki taraf için de bunların faydaları çok büyüktür.

Sonraki Ödev:  Peygamberlerin güzel davranışları ile ilgili örnekler yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap