Anasayfa Kitap Cevapları
18 Şubat 2024, 18:04 - Aysel Alpay Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 109-111-112-113. Cevapları Ferman Yayıncılık

Teknolojinin Öyküsü Cevapları

4. Ünite Zaman İçinde Teknoloji: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 109-110-111-112-113. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları

Teknolojinin Öyküsü Cevapları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Tablet bilgisayar ile masaüstü bilgisayar arasında ne gibi farklılıklar vardır? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Şekil olarak farklılıkları vardır. Örneğin tablet bilgisayarlar daha kolay taşınabilirken masaüstü bilgisayarlarda böyle bir şey mümkün değil.


Söyleyelim

Konuya hazırlık kapsamında hazırladığınız özetleri okuyunuz. Ardından uzaktan kumanda teknolojisinin ne gibi yeni teknolojiler için öncülük ettiğini tartışınız.
Cevap: Uzaktan kumanda makinelerin, televizyonların, ısınma ve soğuma sistemlerinin uzaktan etkinleştirilmesine öncülük etmiştir.

Sonraki Ödev:  Ampulün icadı ve zaman içindeki gelişimi hakkında neler biliyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Ferman Yayıncılık

6. Etkinlik

Alexander Graham Bell ile John Logie Baird’ın yaşam öykülerini ve diğer çalışmalarını genel ağdan araştırınız. Araştırma sonucunda edindiğiniz bilgileri defterinize yazınız.
Cevap:  John Logie Baird, televizyonun ilk öncülerindendir. Graham Bell ise telefonun mucidi olarak bilinir. İkiside teknolojik alanlarda önemli gelişmeler yapan mucitlerdir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları Ferman Yayıncılık

Deneyelim

Evinizde kullandığınız teknolojik bir ürünün geçmişten günümüze hangi aşamalardan geçtiğini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri defterinize yazınız.
Cevap: Bilgisayar geçmişten günümüze bir çok değişime uğraşmıştır. Önceden bir ev boyutunda büyük bilgisayarlar varken, sonrasında masaüstü, ve sonrasında taşınabilir tablet bilgisayarlara kadar gelişmiştir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 113 Cevapları Ferman Yayıncılık

Deneyelim

Seçeceğiniz bir teknolojik ürünün mucidinin yaşam öyküsünü araştırınız. Edindiğiniz bilgileri defterinize yazınız.
Cevap: Alexander Graham Bell  3 Mart 1847 tarihinde İskoçya’da doğmuştur. Boston’da işitme engellilere dil eğitimi veren öğretmenleri eğitmiş ve kendi okulunu kurmuştu. En önemli icadı telefondur. Ve telefonuyla ilk önce eski yardımcısı Watson’u aramıştır.

Sonraki Ödev:  Bir Çocuk Olarak Düşüncelerinizi Özgürce İfade Edebilme Hakkınızı Yeterince Kullanabildiğinizi Söyleyebilir Misiniz?

Sonraki Konuya Hazırlık

Yakın çevrenizde hangi sorunlar için ne tür ürünler geliştirilmiştir? Araştırınız. Edindiğiniz bilgilerle araştırdığınız ürünü tanıtıcı bir metin yazıp sınıf panosuna asınız.
Cevap: Okullardan eğitimi destekleyecek materyaller, görseller için akıllı tahta teknolojileri geliştirilmiştir. Bu teknoloji öğretmenlerin öğrencilerine anlattığı konuları resim ve videolarla desteklemesi, akılda kalıcılığı sağlamasına faydalı olmuştur.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.