Anasayfa Kitap Cevapları
12 Temmuz 2023, 18:38 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 17-18-20. Sayfa Anadol Yayıncılık

Farklılıklara Saygı Duyuyorum Cevapları

1. Ünite: Biz ve Değerlerimiz 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-18-19-20. Cevapları Anadol Yayınları

Farklılıklara Saygı Duyuyorum Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Anadol Yayınları

İnsanların birbirine saygıyla yaklaştığı ve anlayışlı olduğu bir toplumda neler yaşanır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İnsanların birbirine saygı ve anlayış ile yaklaştıkları bir toplumda her zaman mutlu, sevgi dolu insanalar olur. Kavga önlenmiş ve hoşgörü ön planda olmuş olur.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Anadol Yayınları

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda neden diğer ülkelerden çocuklar ülkemizdeki kutlama törenine katılmış olabilir?
Cevap: Atatürk, 23 Nisan’ı bütün dünya çocuklarına armağan etmiştir. Bu günde ülkemize diğer ülkelerden çocuklar davet edilir ve gösteri sergilerler. Bu günü coşku ile geçirirler.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 186-187-188. Cevapları Anadol Yayıncılık

Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir?
Cevap: Gelen çocuklar bizlerin misafiridir. Onları iyi, güzel, hoş karşılarsak buradan memnun kalacaklardır. devletler arası ilişkiler için bu detaylar çok önemlidir.


Aşağıdaki söz size neleri çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla
paylaşınız.
“Her insan farklı bir dünyadır.”

Cevap: İnsanlar, aynı toplumdan aynı ırktan olabilirler fakat her insan farklıdır. Düşünce olarak birbirinden farklılık gösterirler. Olaylara karşı herkesin bakış açısı, çözümü farklı olur. Buda insanları farklı kılar.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Anadol Yayınları

Aşağıda verilen bilgilerden de yararlanarak toplumda uyum içinde yaşayabilmek için farklılıklara karşı anlayışlı olmanın önemi hakkındaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.
Cevap: Toplumda huzur ortamının oluşması için farklılıklara saygı duymamız gerekir. Düşünce olarak kimse kimseyle aynı olmaz. Bizim düşüncemize karşıt bir şey söylüyor diye bu huzursuzluk oluşturacağız ya da ilişkimizi keseceğimiz anlamına gelmez. Onun tarafından da konuyu düşünerek düşüncelerine saygı duyarak hareket etmemiz gerekir.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-19-20-21-22-23-25-26 Cevapları MEB Yayınları

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.