Anasayfa
Ara Bul
19 Ekim 2021, 18:33

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 21-23-25. Sayfa Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21-22-23-24-25. Cevapları Anadol Yayınları YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Anadol Yayınları

Soru: İnsanların yardımlaşma ve dayanışma içinde olması niçin önemlidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap: Toplumda her zaman yardımlaşmanın ve dayanışmanın olması gerekir. Toplumu bir araya getiren, toplumu bilinçlendiren, güzelleştiren özelliklerinden biridir bunlar. Yardımlaşarak birbirimizin yanında olup sahip çıkarız. Böyle bir toplum her zaman ileriye gider.


Soru: Okuduğunuz haberlerden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Kızılay, yaşanan depremden hemen sonra hangi çalışmaları yapmıştır? Bu çalışmaların toplumsal yardımlaşma açısından önemi nedir?

Cevap: Kızılay depremden hemen sonra 5 gün boyunca kazazedelere yemek dağıtmıştır. Aynı zamanda kazazedelere çadır, battaniye, yatak sayesinde barınma ihtiyaçlarını gidermişlerdir. Bu gibi yardımlaşmalar sayesinde milli birlik ve beraberlik ortamı oluşuyor. İnsanlar kaynaşıyor ve sahip çıkmasını öğreniyor.


Soru: Akçakısrak mahallesinde yaşayan insanlar nasıl bir dayanışma örneği ortaya
koymuşlardır? Bu insanların dayanışma içinde hareket etmelerinin önemi nedir?

Cevap: Burada yaşayan insanların böyle bir etkinlik düzenlemesi topluma yardımlaşmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli ve güzel olduğunu aktarmaktadır. Böyle durumlarda insanlar birlik olup birbirlerine sahip çıkmaya çalışıyorlar. Bu açıdan bu yaptıkları etkinlik çok güzel bir örnektir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Anadol Yayınları

Soru: Aşağıdaki atasözleri sizce ne anlama gelmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Birlikten kuvvet doğar.
Yalnız taş, duvar olmaz.
Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Cevap: Burada verilen atasözleri yardımlaşmayı ve dayanışmayı anlatmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan biri olduğu zaman yardımına koşmalıyız. Birlik olarak bütün sıkıntıların üstünden gelebiliriz.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Anadol Yayınları

Soru: Aşağıda verilen uygulamanın, ülkemizde toplumsal birlikteliğin oluşmasına katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Toplumda ihtiyaç sahibi kişilere bu kutular sayesinde ulaşabiliyoruz. Ülkemizde uygulanan bu proje gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ulaştırabilmektedir. İşte bu toplumu bir arada tutmanın, birlik oluşturmanın en güzel yoludur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.