Anasayfa Kitap Cevapları
7 Aralık 2022, 12:48 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 139-141-142. Cevapları Anadol Yayıncılık

Gelecekteki Yaşam Cevapları

4. Ünite: Bilim ve Teknoloji Hayatımızda 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 139-140-141-142. Sayfa Anadol Yayıncılık

Gelecekteki Yaşam Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışması

Evinizde kullandığınız teknolojik aletler günlük yaşamı nasıl kolaylaştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Evimizde kullandığımız buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, elektrik süpürgesi gibi araçlar kısa zamanda işimizi bitirmemizi sağlar.


Bilimsel ve teknolojik gelişmeler sonucunda elde edilmiş ürünlerden bazıları aşağıda verilmiştir. Görselleri inceleyiniz. Bu ürünlerin bizlerin yaşamını nasıl etkilediği hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Tekerlek sayesinde araçlar icat edilmiş ve kolay ulaşım sağlanmıştır. Ampul sayesinde elektrik yardımı ile ışık yayılmaktadır. Telefon sayesinde uzaktaki biri ile görüşmemiz kolaylaşmıştır. Stetoskop ile sağlık alanında gelişme gösternişizdir.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 187-188-189 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 141 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Gelecekte Mars’ta insanlar için yaşam alanı oluşabileceği söylenebilir.


Üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler
olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşması ile hayatımız daha kolay bir hale gelecektir. Üç boyutlu eşyalar tasarlayıp kullanabilecek duruma gelecektir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Aşağıda verilen bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekteki yaşam üzerine etkileri ile ilgili düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.
Cevap:

  1. Günümüzde pek çok kullandığımız malzemeleri madenler ile sağlamaktayız. Gelecekte madenleri tükenebilme ihtimalleri bu yüzden bizi olumsuz etkiler
  2. Sağlık alanında gelişmemiz hastalıklara çözüm bulması insanların yaşamlarını kurtaracaktır. Pek çok insan özellikle yaşlı insanlar kalp rahatsızlığı çekmekte buna da çözüm sağlık alanında gelişme ile bulunmuştur.
Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111-112-114-116 Cevapları MEB Yayınları

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.