Anasayfa Kitap Cevapları
13 Şubat 2024, 17:54 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-146. Cevapları Anadol Yayıncılık

Bilimsel Araştırma Basamakları Cevapları

4. Ünite Bilim ve Teknoloji Hayatımızda: 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 143-144-145-146. Sayfa Anadol Yayıncılık

Kütüphane


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışması

Merak ettiğiniz veya ilgi duyduğunuz bir konu hakkında nasıl araştırma yaparsınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Merak ettiğim veya ilgi duyduğum alanlarda araştırma yaparken interneti, ansiklopedileri kullanıyorum.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 146 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Günlük yaşamda ilgi duyduğunuz veya merak ettiğiniz bir araştırma sorusu belirleyiniz. Bilimsel araştırma basamaklarına dikkat ederek araştırma çalışmanızı hazırlayınız. Hazırladığınız çalışmayı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:

1. Araştırma Sorusunu Belirlemek: Covid-19 virüsü nasıl bulaşır?
2. Varsayım (Hipotez) Oluşturmak: Covid-19 virüsü insanların nefes alış verişi ile dışarı bıraktığı havada bulaşıcı olduğunu düşünüyorum. Bu havayı soluyan her insan da bu virüsü kaptığını düşünüyorum.
3. Kaynak Taraması Yapmak: T.C. Sağlık Bakanlığı sitesinde bu virüs hakkında solunum yolu belirtileri gelişen bir hastalıktır. Hasta olan bireylerin öksürmesi, aksırması sonucu ile ağızlarından saçılan damlacıklar ile bulaşmaktadır.
4. Bilgileri Sınıflandırmak: Bulduğum bilgileri resmi kaynaklar ve normal kaynaklar olarak sınıflandırabiliriz. Bu sayede resmi kaynakların bilgilerinin doğruluğu da gösterilmiş olur.
5. Metin Oluşturmak: Covid-19 hastalığı Çin Halk Cumhuriyet’inde belirtilerini göstermeye başlamış ve git gide hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmıştır. Covid-19’un genel belirtileri öksürük, ateş, nefes darlığı olarak bilinmektedir. Bir test ile kimin bu virüsü kapıp kimin kapmadığını tespit etmektedirler. Bu virüs solunum yolu ile bulaştığı için insanların tedbir almaları ve tamamen geçene kadar bu tedbiri bırakmamaları gerekir.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 13-15-16. Sayfa Anadol Yayıncılık

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap