Anasayfa Kitap Cevapları
5 Şubat 2024, 22:22 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 189-190-191. Cevapları Anadol Yayıncılık

Nitelikli İnsan Gücü Cevapları

5. Ünite Üretiyorum, Tüketiyorum, Bilinçliyim: 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 189-190-191. Sayfa Anadol Yayıncılık


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 189 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışması

Gelecekte ülkenize fayda sağlamak için yapmak istedikleriniz nelerdir? Bunun için hangi özelliklere sahip olmanız gerekir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Gelecekte ülkeme faydalı bir birey olmak için ülkemin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmam gerekir. Bu her alanda çalışmalar olabilir. Ama özellikle ben kendi enerjimizi kendimiz karşılayabilmek için çalışmalar yapmak isterdim. Bu sayede ülkem kalkınıp dışa bağımlılığı azalabilir. Bunu yapmak için araştırmacı, çalışkan problem çözebilen bir yapıda biri olmam lazım.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 190 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz metinden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182-183-184-185 Cevapları MEB Yayınları

Nuri Demirağ’ın çalışmalarının ülke ekonomisine katkıları neler olabilir?
Cevap: Demir yolu ve havacılık alanında birçok çalışmalar yaparak ülkemizi kalkındırmıştır. Bunun yanında ülkemize ait ilk uçak fabrikasını da kurmuştur.

Nuri Demirağ’ın sahip olduğu kişisel özellikler nelerdir?
Cevap: İleri görüşlü, vatanını seven, çalışkan ve zeki bir kişidir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 191 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Nitelikli İnsan Gücü Cevapları

Sıra Sizde

Aşağıda bazı meslek grupları için nitelikli insan gücünün özellikleri açıklanmıştır. Kişilerin bu özelliklere sahip olmalarının ülke ekonomisine katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız
Cevap:

Bir çiftçi tarlasında yetiştirmek için doğru ürünleri seçmeli, yetiştirdiği ürünlerin özelliklerini iyi bilmeli, tarımsal hastalıklar konusunda bilgi sahibi olmalı ve hava olaylarını takip etmelidir. Çiftçi bu sayede daha verimli ürünler elde eder. Aynı zaman da ürünler güzel olacağı için ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş olur.

Bir otomobil tamircisi teknolojiyi takip etmeli, yeniliklere açık olmalı, tamir ettiği otomobil parçalarının kullanım ömürlerini ve bu parçaları nereden temin edeceğini iyi bilmelidir. Otomobil tamircisi bu sayede iyi ve donanımı iyi olan araçlar geliştirerek araçların ön plana çıkmasını bu sayede ülkenin kalkınmasını sağlar.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 181-182-184-185. Cevapları Anadol Yayıncılık

Bir öğretmen öğrencilerini öğrenmeye teşvik etmeli, planlı hareket etmeli, mesleki olarak kendini geliştirmeli ve öğrencilerin kendi özelliklerini tanımalarına yardımcı olmalıdır. Öğretmen bu sayede bilinçli öğrenciler geliştirerek ileride bu ülkeye katkıda bulunacak öğrenciler yetiştirmiş olur.

Bir mühendis bilimsel gelişmeleri takip etmeli, sorunları çözebilmeli, yenilikçi, fikirlere açık ve üretken olmalıdır. Mühendis bu sayede üretken olmalı ki yeni yaptığı işlerde ön plana çıkarak elinden gelenin en iyisini yapıp beğeni almalı. Bu sayede ülkenin kalkınmasını sağlamalıdır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap