Anasayfa Kitap Cevapları
19 Mart 2024, 19:43 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192-194-195-196-197. Cevapları Anadol Yayıncılık

Mesleğimi Seçiyorum Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Ünite Üretiyorum, Tüketiyorum, Bilinçliyim: 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 192-193-194-195-196-197. Sayfa Anadol Yayıncılık


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışması

Gelecekte hangi mesleği yapmak istiyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Ben gelecekte Şehir ve Bölge Planlama Mühendisi olmak istiyorum. Çünkü daha düzgün şehirler ve konumunun iyi olmasını sağlamak istiyorum.


Görseli Yorumlayalım

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Fotoğraflarda gördüğünüz insanlar hangi meslekleri yapmaktadır? Bu meslekleri yapmak için gerekli olan beceriler ve kişilik özellikleri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Bu meslekleri yapabilmek için çalışkan ve zeki olmak gerekir. İyi  bir çalışma ve bu alana olan merak önemlidir. Kandan korkan biri doktor olamaz. Yükseklik korkusu olan biri pilot olamaz. Bunun gibi pek çok meslekte zorluklar vardır. Gerçekten ne istediğimize karar vererek bu alanda çalışmalar yapmamız gerekir.

Sonraki Ödev:  İslam Dini ile Beraber Kutlamaya Başladığımız Bayramlarımız hangileridir? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 194 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Araştıralım Paylaşalım

Yanda verilen ilgi alanlarından kendinize uygun olanı seçiniz. Bununla ilgili olan meslekleri araştırınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ben yanda verilenlerden Sosyal bilgileri seçtim. Bu alanda seçtiğim meslek ise Tarih öğretmenliğidir. Geçmiş hakkında bilgiler edinerek gelecekteki nesillere tarihimizi doğru ve anlaşılır bir şekilde anlatıp tarihlerini unutmamalarını sağlamak isterim.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 195 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Araştıralım Paylaşalım

İlgi duyduğunuz mesleğin gerektirdiği kişilik özelliklerini, becerileri ve eğitim sürecini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Benim ilgi duyduğum meslek Şehir ve Bölge Planlama Mühendisliğidir. Bu mesleği seçen kişilerde olması gereken özellikler ise düzeni seven, planlama konusunda becerisi ve merakı olan, takım çalışması yapabilen sorumluluklarını bilen, el becerisi ve koordinasyonu olan kişilerdir.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 175-176-177-178-179 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 196 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Sıra Sizde

Tabloda verilen mesleklerin gerektirdiği kişilik özellikleri, beceriler ve eğitim süreci hakkında araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri tabloya yazınız
Cevap:

6.-Sinif-Sosyal-Bilgiler-Anadol-Yayincilik-Sayfa-195-Ders-Kitabi-Cevaplari


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 197 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

ŞİFREYİ BULALIM

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz
Cevap:

6.-Sinif-Sosyal-Bilgiler-Anadol-Yayincilik-Sayfa-197-Ders-Kitabi-Cevaplari
ŞİFRE  : SORUMLULUK / BİLİNCİ

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap