Anasayfa Kitap Cevapları
21 Eylül 2022, 0:21 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 254-256. Cevapları Anadol Yayıncılık

Popüler Kültür Cevapları

7. Ünite: Uluslararası İlişkilerimiz 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 254-255-256. Sayfa Anadol Yayıncılık

Popüler Kültür Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 254 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışması

Popüler kültür kavramından ne anlıyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Belli zamanlarda ün kazanan ve çabuk ünü biten kültürdür. Örnek verecek olursak baby shower adı altına yapılan bebeğin cinsiyetini öğrenme partisini söyleyebiliriz.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 256 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Kültürümüzde bayram ziyareti çok önemlidir. Önceden büyükler ziyaret edilir ve hoş sohbetler yapılırdı. Günümüz de ise gitmek yerine görüntülü konuşma ile bayramlar kutlanıp ziyaretler yapılmamaktadır.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 189-190-191. Cevapları Anadol Yayıncılık

Sıra Sizde

Popüler kültürün çocuk oyunlarına ve misafir ağırlama alışkanlıklarına etkileri hakkında çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri aşağıda verilen tabloya yazınız
Cevap:

Popüler kültürün çocuk oyunlarına etkileri; Eski zamanda oynanan çocuk oyunları unutulmuş yerini bilgisayar oyunlarına bırakmıştır. Bu da çocukların asosyal bir yaşam sürmesine neden olmaktadır.

Popüler kültürün misafir ağırlama alışkanlıklarına etkiler; Eski zamanda misafirlik çok önemli bir etkinlikti. Herkes birbirini ziyarete gider ve  güzel sohbetler, güzel ikramlarda bulunurlardı. Günümüz de ise komşuluk ilişkileri bitmek üzere olup kimse birbirini tanımamaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.