Anasayfa Kitap Cevapları
8 Mart 2024, 22:50 - Mehmet Yazdı

Ailemizin Tarihini Yazarken Evimizde Bulunan Yazılı ve Görsel Belgeler ile Eşyalardan Hangilerinin Size Yardımcı Olacağını Söyleyebilirsiniz?

Ailemizin Tarihini Yazarken Evimizde Bulunan Yazılı ve Görsel Belgeler ile Eşyalardan Hangilerinin Size Yardımcı Olacağını Söyleyebilirsiniz? Neden?

Ailemizin Tarihini Yazarken Evimizde Bulunan Yazılı ve Görsel Belgeler ile Eşyalardan Hangilerinin Size Yardımcı Olacağını Söyleyebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 34-37. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ailemizin tarihini sözlü tarih ve soyağacı yöntemleri ile yazarken evimizde bulduğumuz tapu gibi belgeler ve çeşitli eski zamanlardan kalma fotoğraflar ile destekleyebiliriz.

Sözlü tarih ve soy ağacı çalışmaları yaparken, ailemizin tarihini daha yakından tanımak adına evde yaptığımız detaylı araştırmalar neticesinde birtakım belgeler ve fotoğraflar görmemiz mümkündür. Bu belgeler arasında en sık rastlananı tapu ve doğum belgeleridir. Tapu ve doğum belgeleri ailemizin hangi bölgede veya hangi şehirlerde yaşadığını bizlere gösterir. Aynı zamanda aile büyüklerimizin yaşını ve doğduğu zamana doğum belgesinden öğrenebiliriz. Bunun dışında aile geleneği olarak anne-babanıza aile büyüklerinden kalan giysi, takı, aksesuar, süs eşyaları ve fotoğraflar ailemizi daha yakından tanımamıza yardımcı olan görsel materyallerdir.

Sonraki Ödev:  Ailenizin Tarihini Yazmak İçin Hangi Yöntemleri Kullanır, Neler Yaparsınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap