Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:21 - Mehmet Yazdı

Ailenizin Tarihini Yazmak İçin Hangi Yöntemleri Kullanır, Neler Yaparsınız?

Ailenizin Tarihini Yazmak İçin Hangi Yöntemleri Kullanır, Neler Yaparsınız? Anlatınız.

Ailenizin Tarihini Yazmak İçin Hangi Yöntemleri Kullanır, Neler Yaparsınız

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 34-37. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ailenizin tarihini yazmak için soy ağacı ve sözlü tarih yöntemini kullanabilirsiniz.

Her insan gibi sizde aileniz hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için ailenizin tarihini yazmak isterseniz, geçmişten beri bu amaç için kullanılan soy ağacı ve sözlü tarih tekniğini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Soy ağacı oluştururken vefat etmiş ve yaşayan aile büyüklerinizin kimler olduğunu öğrenebilirsiniz. Soy ağacı için e-devlette sunulan soy bağı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ailenizin tarihini yazmak için sözlü tarih yöntemini de tercih edebilirsiniz. Sözlü tarih, ailenizde hayatta olan büyükler ile konuşarak yaşadığı olayları onların ağzından dinlediğiniz bir veri toplama tekniğidir. Aile büyükleriniz ile yaptığınız sözlü tarih çalışmasını görsel materyal olarak; ailenize ait miras yolu ile geçen eşyalar ve fotoğraflar ile zenginleştirebilirsiniz.

Sonraki Ödev:  Ailemizin Tarihini Yazarken Evimizde Bulunan Yazılı ve Görsel Belgeler ile Eşyalardan Hangilerinin Size Yardımcı Olacağını Söyleyebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.