Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:56 - Zülal Güneş Yazdı

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin Neler Yaparsınız? Anlatınız.

Hayallerinizi Nasıl Gerçekleştirirsiniz?

Sonraki Ödev:  Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için neler yaparsınız

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 112-113-114-115-116-117. Cevapları MEB Yayınları

Hayallerimi gerçekleştirmek için öncelikle hayallerimi ne kadar isteyip istemediğimi kendi içimde ölçerim. Çok istediğim ve sadece imkânsız olmadığını bildiğim hayallerimi gerçekleştirmek için kollarımı sıvarım.

Mesela lise öğrencisiysem ve hayalim de astronot olmak ise; öncelikle hayalime ulaşmayı kafaya koyarım ve o hırsla sınavlara hazırlanmaya başlarım. Her gün düzenli bir şekilde tekrar yaparım, bu konuda daha fazla araştırma yaparım. Hayalimi bana hatırlatan objeler koyarım çevreme. Son aşamaya geldiğimde daha fazla asılırım derslerime ve önümde beliren her engeli aşarım. Bolca test çözer, konuları tekrar ederim. Bazen zorlansam da zorlukları yenerek yoluma devam ederim. Hayalime ulaştığımda nasıl mutlu olacağımı düşünerek kendimi motive ederim.

Sonraki Ödev:  Dostluk Konulu Bir Fabl Yazınız.
Sonraki Ödev:  Küçükken Sizi Etkileyen, Davranışlarınıza Yön Veren, Unutamadığınız Güzel Bir Anınızı Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.