Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:22 - Zülal Güneş Yazdı

Mübadeleyi Yaşamış İnsanlar Mübadele Sırasında Neler Hissetmiş Ve Yaşamış Olabilir? Anlatınız.

Nüfus Mübadelesinde İnsanlar Neler Hissetmiş Olabilirler?

Sonraki Ödev:  Sevdiğiniz Bir Yiyeceğin Ya Da İçeceğin Yapım Aşamasını İzleyiniz.

Mübadeleyi Yaşamış İnsanlar Mübadele Sırasında Neler Hissetmiş Ve Yaşamış Olabilir Anlatınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 268-269-270-271-272-273-274-275 Cevapları MEB Yayınları

Nüfus mübadelesi bir nevi zorunlu bir göç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir mübadele söz konusu olduğunda iki ülkenin yurttaşları arasında bir değiş tokuş yaşanmaktadır.

Mübadele yaşayan insanların zorunlu olarak yaşadıkları toprakları terk etmek durumunda kaldıklarından dolayı büyük üzüntü duyduklarını düşünüyorum. Hiç kimse için hayatını devam ettirdiği bir yerden farklı bir yere giderek orada yeni bir yaşam kurması kolay değil. Bu nedenle zorunlu bir şekilde göç etmek durumunda kalmış olan bu insanların bir uyum problemi yaşayabilmiş olacaklarını düşünüyorum. Kendilerine gittikleri yerde yeni baştan bir hayat kurmak uzun bir sürelerini almış olabilir.

Sonraki Ödev:  Bir Ülkenin Kalkınmasında Tarım Mı, Sanayi Mi Daha Önemlidir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.