Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 14:35 - Mehmet Yazdı

Bedir Savaşı’nın Başlıca Sonuçları Nelerdir? Belirtiniz.

Bedir Savaşı’nın başlıca sonuçları nelerdir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Mescid-i Nebi’nin, Peygamberimiz Döneminde Ne Gibi Sosyal İşlevleri Vardı? Belirtiniz.

Bedir Savaşı'nın Başlıca Sonuçları Nelerdir Belirtiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 97-98-99-100. Cevapları FCM Yayıncılık

İslamiyet tarihinde çeşitli savaşlar gerçekleşmiştir. Bu savaşlar arasında Müslümanların ilk savaşı olarak karşımıza çıkan Bedir Savaşı’dır. Bu savaş 624 yılında Mekkeli müşrikler ile Müslümanlar arasında gerçekleşmiştir.

Bu savaşın Bedir Muharebesi olarak da adlandırıldığı bilinmektedir. Savaşın en önemli nedenleri arasında Kureyşlilerin Müslümanlara işkence edip onları hicrete zorlaması karşımıza çıkmaktadır. Bu savaş Müslümanların zaferi ile sonuçlanmıştır. Dolayısıyla Müslümanların ilk zaferi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu savaş sonucunda ganimet paylaşma geleneği başlatıldı ve bu gelenek diğer İslam devletlerinde de devam ettirildi. Savaşta esir düşen Mekkeliler, Müslümanlara okuma ve yazma öğretmek koşulu ile serbest bırakıldı. Bu zafer ile birlikte Şam ticaret yolu Müslümanların oldu.

Sonraki Ödev:  İsrâ Ve Miraç Olayı Ne Demektir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz (s.a.v.) Ve Müslümanlar Niçin Medine’ye Hicret Etmişlerdir? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz, İslam’a Davetine Niçin En Yakınlarından Başlamıştır? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber (s.a.v.), İslam’ı Mekke’de Yayarken Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır? Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed (s.a.v.), Medine'de Sosyal Barışı Sağlamak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapmıştır? Bilgi Veriniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.