Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:18 - Mehmet Yazdı

İsra ve Miraç Olayı Ne Demektir? Açıklayınız.

İsrâ ve Miraç Olayı Nedir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Peygamberimiz (s.a.v.) Ve Müslümanlar Niçin Medine’ye Hicret Etmişlerdir? Belirtiniz.

İsrâ Ve Miraç Olayı Ne Demektir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 97-98-99-100. Cevapları FCM Yayıncılık

İslam dininde bazı önemli gün ve olaylar mevcuttur. İsra ve Miraç olayları da bu olaylar arasında karşımıza çıkmaktadır. İsra olayı kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’de belirtilirken, Miraç olayı ise peygamberimizin hadisleri aracılığı ile bildirilmektedir.

İsra, gece yolculuğu anlamına gelmektedir. Bu olay peygamber efendimizin Allah’ın izni takdirinde Kabe’denMescid-i Aksa’ya götürülmesidir. Miraç gecesinde gerçekleşmiş olan bu olay Hicret’ten bir buçuk yıl kadar önce meydana gelmiştir. Miraç ise, peygamber efendimizin fizik ötesi alem ile bir iletişim gerçekleştirildiği olaydır. Bu olayda Hz. Muhammed Mescid-i Aksa’danSidretü’l Münteha’ya yükselmesi söz konusu olmuştur. Bu olay aynı zamanda dinimizde miraç kandili veya gecesi olarak da anılmaktadır.

Sonraki Ödev:  Bedir Savaşı'nın Başlıca Sonuçları Nelerdir? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Mescid-i Nebi’nin, Peygamberimiz Döneminde Ne Gibi Sosyal İşlevleri Vardı? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz, İslam’a Davetine Niçin En Yakınlarından Başlamıştır? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber (s.a.v.), İslam’ı Mekke’de Yayarken Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır? Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed (s.a.v.), Medine'de Sosyal Barışı Sağlamak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapmıştır? Bilgi Veriniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.