Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 2:07 - Mehmet Yazdı

Peygamberimiz, İslam’a Davetine Niçin En Yakınlarından Başlamıştır? Açıklayınız.

Peygamberimiz (s.a.v.), İslam’a davetine niçin en yakınlarından başlamıştır? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed (s.a.v.), Medine'de Sosyal Barışı Sağlamak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapmıştır? Bilgi Veriniz.

Peygamberimiz, İslam’a Davetine Niçin En Yakınlarından Başlamıştır Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 97-98-99-100. Cevapları FCM Yayıncılık

Allah’ın emri üzerine peygamber önce akrabalarından gelen mesajları iletmeye başladı. Hz. Peygamber’in İslam’ı ilk benimseyen en yakın akrabaları, dinin diğer kabile ve topluluklara yayılmasına yardımcı olmuştur. Böylece bir sonraki akrabası hakkında vaaz vermeye başladı.

Önce en yakın akrabalarınıza haber verin. Bize inanan, bize güvenen, bize yakışan insanlar her zaman yanımızda. Peygamberimiz de daveti sonraki hertzden başlatmıştır. Allah’ın bu emri üzerine Peygamberimiz (s.a.v.) en yakın çevrelerini İslam’a davet etmeye başladı. Güvendiği yakın dost ve akrabalarına İslam’ı anlattı.

Eşi Hz Hatice (r.a.), Hz.Muhammed’in (s.a.v). Daha sonra amcası Hz Ali’nin (r.a.) oğlu olan yardımcısı Zeyd, Mekke Hz’in önde gelen tüccarlarından biriydi. Ebu Bekir (r.a.) İslam’ı kabul etti. hertz. Muhammed (sav)’in ilk olarak yakın ailesine İslam dinini anlatmaya başlaması, İslam dininin yayılmasını kolaylaştırmıştır.

Sonraki Ödev:  Mescid-i Nebi’nin, Peygamberimiz Döneminde Ne Gibi Sosyal İşlevleri Vardı? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  İsrâ Ve Miraç Olayı Ne Demektir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Bedir Savaşı'nın Başlıca Sonuçları Nelerdir? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz (s.a.v.) Ve Müslümanlar Niçin Medine’ye Hicret Etmişlerdir? Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber (s.a.v.), İslam’ı Mekke’de Yayarken Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır? Bilgi Veriniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.