Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:03 - Zülal Güneş Yazdı

İslam Dininde Sizce Yardımlaşmaya Niçin Büyük Önem Verilmiş Olabilir?

Dinimizde Yardımlaşmak Neden Önemlidir?

Sonraki Ödev:  Maûn Suresinde Verilen Mesajları Yazınız.

İslam Dininde Sizce Yardımlaşmaya Niçin Büyük Önem Verilmiş Olabilir?

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-59-60-61-62-63. Cevapları MEB Yayınları

İslam dininde yardımlaşmanın çok önemli olmasının bir sebebi insanların belli kısmının zengin beylik kısmının fakir olması ve zengin kısmı o kadar lüks hayatlar yaşarken fakir kısmının o kadar kötü hayat yapıcı yaşaması İslam için kötü bir olaydır.

Bunun sebebi bir sözde de olduğu gibi komşusu açken tok yatan bizden değildir sözüyle de özetlemek mümkündür. Zenginlerin karınları tokken fakirlerin karınlarının aç yatması İslam dininde oldukça kötü bir durumdur. Bu yüzden de zengin vatandaşların ve durumu el veren vatandaşların giderek fakir insanlara yardımlarda bulunmasını ve onları koruyup kollamalarına kalkındırmalarına ön vermek için İslam dinindeki yardımlaşmayı önemle vurgulamışlardır ve bu yardımlaşmalar Kur’an-ı Kerim’de de geçen bir takım surelerde bulunmaktadır.

Sonraki Ödev:  Ölçüde ve Tartıda Adaletli Olmak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Dini Yalanlamak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.