Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 13:56 - Mehmet Yazdı

Farklılıklara Saygı Gösterilmez İse Bunun Sonuçları Neler Olabilir?

Farklılıklara Saygı Gösterilmez İse Bunun Sonuçları Neler Olabilir? Açıklayınız.

Farklılıklara Saygı Gösterilmez İse Bunun Sonuçları Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 28-29-30. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Toplum içinde varlığını sürdüren her birey farklı özelliklere, ilgi alanlarına, becerilerine ve fikirlere sahiptir. Bu farklılığa saygı gösterilmediği zaman toplumda kargaşa ortaya çıkmaktadır.

Dünyanın uyum içinde varlığını sürdürmesi, kişilerin birbirinden farklılık gösteren nitelikleri ve yeteneklerine bağlı olarak gerçekleşir. Aksine bireylerin farklı nitelik, fikir ve becerilere sahip olmaması toplumu yok olmaya mahkûm hale getirmektedir. Kişilerin sahip olduğu farklı inanış, düşünce ve davranışlarına saygı duyulmadığı sürece toplumda kargaşa ve problemler birbirini doğurur. Kişilerin farklılıklarına saygı duyulmadığı zaman, istediğimiz barış, güven ve huzur ortamı sağlanmamış olur. Farklı fikir, inanış ve düşüncelere saygı ve hoşgörü ile yaklaşmamız, farklı toplum ve farklı inanan kişilerin bir arada huzur ve güvenle yaşamasına olanak tanımaktadır.

Sonraki Ödev:  Bütün İnsanlar Aynı Özelliklere Sahip Olsaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.