Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:48 - Mehmet Yazdı

Bir Ülkenin Bağımsızlığı Sizce Neden Önemlidir? Açıklayınız.

Bir ülkenin bağımsızlığı sizce neden önemlidir?

Sonraki Ödev:  “Demokrasi” kavramı sizde ne çağrıştırıyor?

Bir Ülkenin Bağımsızlığı Sizce Neden Önemlidir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 59-60-61 Cevapları Anıttepe Yayınları

Bir ülkenin kendi egemenliğini kurabilmesi için bağımsızlığa sahip olması önem taşımaktadır. Bağımsız ülkeler özgür bir şekilde yaşamını devam ettirebilir.

Aynı şekilde ülke içerisinde yaşayan insanlar da özgür olabilmekte, rahat bir şekilde yaşayabilmektedir. Eğer bir ülke bağımsız değilse ve başka bir ülkenin egemenliği altında yaşıyorsa bu durum onun farklı bir ülkenin kurallarına göre yaşadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle bir özgürlük söz konusu olmamaktadır. Ülke içerisinde özgürlüğün söz konusu olmaması toplumda sürekli olarak mutsuzluk ve huzursuzluk halinin hüküm sürmesine yol açmaktadır. Bu bir durumda ise sürekli bir baskı söz konusu olur ve karmaşa hakim olur.

Sonraki Ödev:  Çevreyi Korumaya Yönelik Dernek ve Vakıfları Araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.