Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:46 - Zülal Güneş Yazdı

“Braille (Bıreyıl) Alfabesi” hakkında araştırma yapınız.

“Braille (Bıreyıl) Alfabesi” Hakkında Bilgi Edininiz.

Sonraki Ödev:  Başarılı olmak için neler yapmalıyız?

“Braille (Bıreyıl) Alfabesi” hakkında araştırma yapınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 144-145-146-147-148-149. Cevapları MEB Yayınları

Braille alfabesi herkesin bildiği gibi görme engelli bireylerin okuma yetisini kaybetmemesi ve kolaylaştırması için tasarlanmış bir alfabe olarak karşımıza çıkmaktadır.

Söz konusu bu alfabe ile birlikte görme engelli bireyler okuyabilmekte ve bu okuyamama sorunu ortadan kalmaktadır. Alfabenin en temelinde kabarmalardan yapılmış noktalar vardır. Söz konusu bu kabartmalı noktalar ise Braille alfabesi olarak karşımıza çıkmaktadır. görme engelli bireyler el parmak uçları kullanarak, söz konusu kabartmalı noktalara dokunarak okuyabilmektedir. Buna ek olarak söz konusu Braille alfabesine sahip olan daktilo ve benzeri araç gereçler ile görme engelli bireyler yazı da yazabilmektedir. Braille alfabesinin asıl amacı bu şekildedir.

Sonraki Ödev:  Kişisel gelişiminize katkı sağlayacağını düşündüğünüz, sürekli erteleyip bir türlü yapamadığınız şeyler nelerdir?
Sonraki Ödev:  Engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların neler olduğunu araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.