Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:11 - Zülal Güneş Yazdı

Engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların neler olduğunu araştırınız.

Engelli Bireyler Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşırlar?

Sonraki Ödev:  Braille (Bıreyıl) Alfabesi hakkında araştırma yapınız.

Engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların neler olduğunu araştırınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 144-145-146-147-148-149. Cevapları MEB Yayınları

Günümüzde bilindiği gibi engelli bireyler de hayatlarına normal bir şekilde devam etmelidir. Söz konusu normal hayat genel hayat akışı olarak düşünülmektedir.

Buna göre bakıldığında engelli bireylerin engelsiz bir yaşam sürmesi olanaklı kılınmalıdır. Fakat günümüzde birçok engelli bireyin yaşadığı farklı sorunlar vardır. Söz konusu bu sorunların en başında gerekli alanlarda rampa kullanılmaması sayılabilmektedir. Bu durum yürüme engelli bireyler için geçerlidir. Buna ek olarak görme engelli bireylerin yaşadığı sorunlar da vardır. Buna örnek olarak yol üzerinde bulunan ve yolu takip etmelerini kolaylaştıran sarı renkli kabartmalı çizgilerin bazı yerlerde olmaması ya da eksik şekilde oluşturulması sayılabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Kişisel gelişiminize katkı sağlayacağını düşündüğünüz, sürekli erteleyip bir türlü yapamadığınız şeyler nelerdir?
Sonraki Ödev:  Başarılı olmak için neler yapmalıyız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.