Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:00 - Mehmet Yazdı

Büyük Selçuklu Devleti’nin Batı Yönünde Yaptığı Fetihler Anadolu’nun Türkleşmesini Nasıl Etkilemiş Olabilir? Tartışınız. 

Büyük Selçuklu Devleti’nin Batı Yönünde Yaptığı Fetihler Anadolu’nun Türkleşmesini Nasıl Etkilemiş Olabilir?

Büyük Selçuklu Devleti’nin Batı Yönünde Yaptığı Fetihler Anadolu’nun Türkleşmesini Nasıl Etkilemiş Olabilir Tartışınız. 

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 79-80-81-82-83-84 Cevapları MEB Yayınları

Büyük Selçuklu Devleti sayesinde batıda ilerleme meydana geldi ve böylelikle batı kültürünü öğrenmiş olmaya başladık. Bu sayede pek çok yeni alet ve batının kullandığı birçok yenilik çok iyi şekillerde bize yansımaya başladı.

Bu açıdan batıda yeni bir hâkimiyet oluşturduk ve sonrasında bulduğumuz ve aldığımız topraklar başkalarına gitmesin diye o bölgeye birçok Türk aile bırakarak başka illere yöneldik bunun sonucunda birçok batı yurdunu elde etmiş olduk. Bu da Türklerin ilerleyen zamanlarda batı kültürüne maruz kalmasına ya da tam tersine orda kaldıkları sürede batının Türk kültürünü öğrenmesinde etkili olmuştur.

Sonraki Ödev:  Nizamülmülk’ün Büyük Selçuklu Devleti’ne Katkıları Nelerdir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.