Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:23 - Mehmet Yazdı

Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir?

Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir? Düşüncelerinizi Sınıfta Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Örf, Âdet, Mimari, Musiki, Edebiyat, Mescid-i Aksâ Anlamları

Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101. Cevapları MEB Yayınları

Din tüm dünyada farklı şekillerde olmakla birlikte insanların yaşayış şekillerini, düşüncelerini, kararlarını, etkilemektedir. Toplum tarafından kabul edilen din toplumu değiştirip dönüştürürken bir yandan da kötü olandan koruyup iyiye yönlendirir.

İslam dini toplumun ahlaklı, yardımsever, dürüst, ilim sahibi bir neslin yetişmesine yol açarken aynı zamanda da hem dünya hayatını hem de ahiret hayatını doğru ve mutlu kılmayı amaçlar. İslam dini insanları haram ve yanlış olandan uzaklaştırıp bu hayatta insanlığa faydalı temiz ve korunaklı bir yaşantı sürmeyi vadederken ahiret hayatında da cennetle müjdelemektedir. İslam dini insanları cinayetten, hırsızlıktan, nefretten, kinden, hasetten ve bin bir türlü kötülükten uzaklaştırır. Aynı zamanda da insanları da birbirimize yakınlaştıran bir din olarak karşımıza çıkar

Sonraki Ödev:  Çevrenizde Dinî Bayramlarda Neler Yapılmaktadır? Gözlemlerinizi Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  Cami İle Evinizin Yapısı Arasındaki Farklılıkları Belirleyerek Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  İçinde Dinî Kelimeler Geçen Deyimler, Atasözleri Veya Ramazan Manileri Bulup Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.