Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:23 - Mehmet Yazdı

Cami İle Evinizin Yapısı Arasındaki Farklılıkları Belirleyerek Defterinize Yazınız.

Cami İle Evinizin Yapısı Arasındaki Farklılıkları Belirleyerek Yazınız.

Sonraki Ödev:  İçinde Dinî Kelimeler Geçen Deyimler, Atasözleri Veya Ramazan Manileri Bulup Defterinize Yazınız.

Cami İle Evinizin Yapısı Arasındaki Farklılıkları Belirleyerek Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101. Cevapları MEB Yayınları

Cami ve evler farklı mimari özelliklere sahip yapılardır. Evler kişisel alanlara sahip iken camiler daha topluma ve kalabalık insan gruplarına uygun yerlerdir.

Camiler bir bütün alan veya yazlık kışlık olarak iki bölümden oluşurken evler çok odalı yapılardır. Camilerde şadırvan, mihrap, vaaz kürsüsü, minber gibi alanlar bulunur evlerimizde ise salon, mutfak, yatak odası gibi odalar bulunur. Camiler özellikle birlik ve beraberliği nitelendirir şekilde ibadet için inşa edilmiş alanlardır. Evler ise barınaklarımızdır. Camiler tavan yükseklikleri, çini işlemeleri, taş duvarları gibi devasal büyüklük ve gösterişteki alanlardır. Evlerimiz ise daha minimalist daha az dikkat çekici yapıdadır. Camiler yerli ve yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelmiş gezip görmek ve ibadet etmek için kullanılan yerlerken evlerimiz sadece eş, dost, misafire açılan daha küçük alana sahip yerlerdi.

Sonraki Ödev:  Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir?
Sonraki Ödev:  Örf, Âdet, Mimari, Musiki, Edebiyat, Mescid-i Aksâ Anlamları
Sonraki Ödev:  Çevrenizde Dinî Bayramlarda Neler Yapılmaktadır? Gözlemlerinizi Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.