Anasayfa
5 Haziran 2021, 18:54
Mehmet
Yönetici

Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız?

Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız? Kısaca bilgi veriniz

doğa ve çevreyi koruma

Doğa ve çevre dünyamızda bulunan bütün canlılara ev sahipliği yapar. Bizlerin bir çok yaşamsal ihtiyacını karşıladğımız, bir çok hayvanı barındıran en önemli alanlar doğadır, çevredir. Doğayı ve çevreyi korumak yaşamı korumaktır.

İnsanlar her zaman doğaya ve çevreye saygılı olmalıdır. Doğayı kirletmemeli, ona zarar vermemeli ve yok etmemelidir. Doğada ve çevrede bulunan ağaçlar biz canlılara yaşam kaynağı olan oksijeni üretirler. Oksijen olmazsa nasıl yaşayamazsak, doğayı ve çevreyi yok edersek te yaşayamayız. İnsanlar geçen her zaman zarfında ormanları yakıyor, kesiyor ve yok ediyorlar. Halbuki kesilip yıkılan bu ağaçlar geleceğimizi ateşe atmaktır. İnsanları doğayı ve çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilinçlendirmeliyiz.İnsanlara fidan dikmeyi, çevremizi temiz tutmayı, ormanları kesmemeyi ve yakmamayı öğretmeliyiz. Bunları bilinçli bir şekilde hayatına sokan bireyler doğaya ve çevreye zarar vermez aksine doğayı korur ve onu besler.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.