Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:14 - Zülal Güneş Yazdı

Ebru Yapmayı Denediniz Mi? Denemediyseniz Denemek İster Miydiniz? Neden?

Ebru Sanatını Yapmak İster Miydiniz?

Sonraki Ödev:  Ebru Sanatı Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ebru Yapmayı Denediniz mi Denemediyseniz Denemek İster miydiniz Neden

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 240-241-242-243-244-245. Cevapları MEB Yayınları

Ebru yapmayı denemedim. Ebru yapmak fazla basit olmayan bir resim sanatı olarak adlandırılabilir. Öncelikle su dolu bir kabın içerisine boyalar damlatılarak istenilen şekil veriliyor.

Sonrasında ise üzerine resim kâğıdı yavaşça bırakılıyor. Ardında da çekilerek alınıyor. Çıkan şekle ebru sanatı adı veriliyor. Yapılışı oldukça eğlenceliydi. Bu açıdan sürekli olarak yapmak istedim. Evde annem ve babam sayesinde de yaptığım ebru çalışmaları oldu. Oldukça eğlenerek vakit geçirdik. Annem istediğim boyaları damlatarak istediğim şekli kâğıda aktardı. Bu sayede oldukça eğlenceli çalışmalar yaptık. Ebru sanatından yardım alarak resimler yapmak oldukça güzel bir etkinlikti. Çubuk yardımıyla şekillerde yaptım.

Sonraki Ödev:  Renklerin Sudaki Sihirli Dansı Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Sanatın İnsanlara Katkıları Konulu Bir Yazı Yazınız.
Sonraki Ödev:  Sanatın Doğuşu ve Sanat Eserlerinin Ortaya Çıkması İle İlgili Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.