Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:14 - Zülal Güneş Yazdı

Ebru Sanatı Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ebru Sanatı İle İlgili Bilgi Veriniz

Sonraki Ödev:  Renklerin Sudaki Sihirli Dansı Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?

Ebru sanatı hakkında neler biliyorsunuz?

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 240-241-242-243-244-245. Cevapları MEB Yayınları

Ebru sanatı en etkileyici sanat dallarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sanatı yaparken temel olarak boya ve su kullanıldığı bilinmektedir. Kitre kullanılarak yoğunlaştırılmış suyun üzerinde duran boyalar sayesinde ebru sanatı yapılabilir.

Ancak ebru sanatına özel boyaların kullanılması önem taşımaktadır. Bu sanat türü en eski Türk süsleme sanatları arasında yer almaktadır. Yoğunlaştırılmış su üzerinde damlatılan boyalar özel aletler kullanılarak hareket ettirilir ve istenilen şekil ev desenler su üzerinde çizilir. Bu yöntem ile hayal gücünüze bağlı olarak pek çok farklı desen oluşturabilmeniz mümkündür. Özel fırçalar yardımı ile su üzerinde oluşturulan desen ve şekiller son olarak kağıda aktarılır.

Sonraki Ödev:  Ebru Yapmayı Denediniz Mi? Denemediyseniz Denemek İster Miydiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  Sanatın İnsanlara Katkıları Konulu Bir Yazı Yazınız.
Sonraki Ödev:  Sanatın Doğuşu ve Sanat Eserlerinin Ortaya Çıkması İle İlgili Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.