Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:19 - Mehmet Yazdı

Mustafa Kemal’in Bağımsızlığa Önem Vermesinin Nedenleri Neler Olabilir?

Mustafa Kemal’in Bağımsızlığa Önem Vermesinin Nedenleri Neler Olabilir? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Ulusal Egemenlik Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Mustafa Kemal’in Bağımsızlığa Önem Vermesinin Nedenleri Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 167-168-169. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Mustafa Kemal her zaman düşüncelerinin temeline bağımsızlığı koymaktadır. Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri olarak nitelendirmektedir.

Türk milletinin de onurlu ve şerefli olarak hür yaşamasının gerekliliğini tutsak olmak yerine ölmeyi tercih etmesi bağımsızlığa ne kadar önem verdiğin de göstermektedir. Millet egemenliğine ve bağımsızlığa son derece önem veren Mustafa Kemal bağımsızlık hakkında bu şekilde birçok söz söylemiştir. Bağımsızlık kişilerin özgür olmasını ifade etmekte ve hiçbir güç ya da hakimiyet olmadan sömürge olmaksızın yaşama durumunu ifade etmektedir. Hukukun ve devletin önem verdiği unsurların korunması için bağımsızlığa önem verilmesi gerekmektedir. Mustafa Kemal bağımsızlığına düşkün olduğunu vatan için verdiği mücadelelerde de kanıtlamıştır.

Sonraki Ödev:  Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.