Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ekim 2022, 3:48 - Mehmet Yazdı

Engelli insanlar için neler yapabiliriz?

Engelli insanlar günlük hayatta ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Bu sorunlara çözüm öneriniz nelerdir? 

Engelli insanlar için neler yapabiliriz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 81-82-83-84-85. Cevapları MEB Yayınları

Engelli bireyler günlük yaşamlarında toplum içinde ulaşımdan eğitime kadar birçok konuda zorluk yaşamaktadır.

Engelli kişilerin ulaşımda sorun yaşamaması için yollara rampalar konulmalı, engelli toplu taşıma araçları yapılmalı ve bina çalışmalarına engelli asansörleri de eklenmelidir.

Engelli kişilerin toplumda yaşadığı en büyük sorunlardan biri ise dışlanma sorunudur. Bu sorunlarına çözüm üretmek için; istihdam alanında engellilere yönelik projelerin yürütülmesi sağlanabilir. Aynı zamanda cafe ve restoran gibi sosyal ortamlarda onların da rahat bir şekilde hareket edebileceği ortamlar oluşturulmalıdır.

Engelli kişilerin toplumsal psikolojiye uyum sağlamaları ve diğer insanlarla ilişki kurmakta zorlanmamaları için, insanlara engelli kişiler ile empati kurulmasına yönelik eğitimler verilmelidir.

Sonraki Ödev:  “Dostluk” ile ilgili söylenmiş atasözlerimizi araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.