Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ekim 2022, 3:47 - Mehmet Yazdı

Vatan Savunması Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? Kısaca açıklayınız.

Sonraki Ödev:  İstiklal Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir?

Vatan Savunması Sizin İçin Ne İfade Ediyor

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 53-55-56-57-58-59. Cevapları MEB Yayınları

Vatan savunması, milletin toprak bütünlüğüne karşı çıkan tüm devlet, grup ve her türlü oluşumun kötü niyetli faaliyetlerine karşı mücadele etmesidir.

Devletin en önemli ve değerli sermayesi olan vatan, bugüne kadar yüzlerce askerin uğruna şehit olduğu bir toprak bütünüdür. Vatan ve toprak bütünlüğü, yıllardır tüm devletlerin uğruna savaştığı yegâne amaçtır. Bu yüzden her devlet milletinin üzerinde yaşadığı vatan birliğinin bozulmaması için, her türlü savaş ve harekete karşı mücadele etmek durumundadır. Özellikle Türk milletinde vatan kavramı senelerdir şeref, haysiyet ve onur kavramlarına karşılık geldiği için; vatanın savunulduğu sırada verilen ölümlerde şehitlik gibi kutsal bir mertebe ile ödüllendirilmektedir.

Sonraki Ödev:  Milli Mücadele’ye katkı sağlamış kahraman Türk kadınlarından biri hakkında bilgi edininiz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.