Anasayfa Kitap Cevapları
5 Ağustos 2023, 15:12 - Mehmet Yazdı

Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Evimizde kullandığımız teknolojik ürünler hayatımızı nasıl kolaylaştırır?

Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır

Teknolojik ürünler ulaşımda, güvenlikte, eğitimde, eğlencede ve daha bir çok yerde hayatı kolaylaştıran bir şeydir.

Teknolojinin her gün gelişmesiyle birlikte insanların hayatı kolaylaşıyor ve yapılması çok uzun süren bir işi teknolojik aletlerin gelişmesiyle birlikte çok kısa sürede bitirebiliyoruz.

Normalde 10 günde gidilen bir yolu uçaklar sayesinde 2 saatte gidebiliyoruz. Bu gibi daha bir çok iyi yönü var. Teknolojinin güvenlik olarakta faydası var. İş yeri alarmları ve güvenlik kameraları sayesinde hırsızlık olayları azalmaktadır.

Bu kadar yerde faydası olan teknolojinin evimizde faydası yok mu? -Var elbet! Teknolojik aletler sayesinde evimizde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, süpürge makinesi, her evde bulunan musluklar, evimizdeki prizler ve daha neler neler.

Sonraki Ödev:  Ders sırasındaki hangi davranışlarımız başkalarını rahatsız eder?

Evimizde kullandığımız bu teknolojik aletler olmadan bir yaşamın nasıl olacağını hiç düşünebiliyor musunuz? Öğrenmek için bunu dedelerimize, ninelerimize sorabilirsiniz. Çünkü 50 yıl öncesine kadar bunların hiç biri yoktu.

O zamanlarda bir bardak su içebilmek için kuyudan yada evimizden yüzlerce metre uzaklıktaki çeşmeden su doldurmamız gerekirdi. Ancak günümüzde her evde bulunan musluklar ile saniyeler içerisinde suya erişiyoruz. Elektrik uzun zamandır var ancak kullanım alanları pek yoktu.

Günümüzde telefon, tablet, bilgisayar televizyon gibi elektronik aletler sayesinde elektrikte çok yararlı bir teknoloji oldu. Bu gibi teknolojik aletler sayesinde evimizde kullandığımız teknolojik aletler saatleri dakikaya çeviriyor.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap